Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


07. 01. 2018 | ZÁKAZNÍCI A MY

ZDRAŽOVÁNÍ MALÝCH ZÁSILEK OD ÚNORA

V loňském roce jsme spolupracovali především se třemi přímými přepravci,přes které jsme pokryli i přepravu s jinými firmami.

1.Česká pošta    2.Zásilkovna a jejich partneři   3.Uloženka a jejich partneři

Česká pošta má u nás zásadní postavení u malých zásilek. Zásilkovna nám pokrývá zásilky do 5kg,včetně Slovenska a EU,DPD. Podobné je to s Uloženkou,která navíc pokrývá balíky do 20 kg a IN-Time výdejní automaty nebo přepravu na adresu.

Ač to někdy zaskřípá,nemůžeme si stěžovat na žádnou formu přepravy,sledujeme velmi pozorně,zda přepravci dodržují pravidla,termíny.Když máme pocit,že adresát není dostatečně informován (nevyzvedává a termín se blíží) - posíláme urgence mailem. Občas to pomůže.Nemáme zájem na vracení a opakovaný koloběh zásilek.A to už nemluvíme o tom,že nás i zákazníka to stojí další peníze,čas a práci.

Resumé: Všichni odvádějí slušnou práci.V roce 2017 jsme nejvíce zásilek odeslali Zásilkovnou,která je mezi našimi zákazníky nejoblíbenější,

výborné zkušenosti máme s DPD (rychlost dodání),pošta drží standart (a navzdory nářkům na Vánoce stíhala jako každý rok i letos dodat vše,i to co bylo podáno na poslední chvíli).Uloženka se nám maličko upozadila (přestěhování podacího depa),ale co jsme jim předali,dodali bleskově.

JENŽE : Při průměrné hmotnosti zásilek - nejvíce jich je v kategorii do půl kila,max 1 kila.nastane od února problém. Česká pošta,která u těchto (doporučených) zásilek dominovala trhu díky monopolu (u těchto zásilek je osvobozena od DPH,což my tedy bohužel nejsme) od 1.2.2018 výrazně zdražuje právě tyto položky,čímž nastane tato situace:

I malé zásilky (jako ty naše) budou u pošty cenově dražší než Zásilkovna (do 5kg) nebo Uloženka (dokonce do 20 kg).Je jen na vás,našich zákaznících,zda se v tom zorientujete. Naše rada bude vždy vycházet z reality - ač máme podací poštu 200 m a Zásilkovnu nebo Uloženku 10 km -výhodnější (i pro větší nákup) budou vždy tato přepravní místa. A tento způsob budeme na dotaz doporučovat.